Google Reklamları


Google Ads Reklamları

Google Adwords ,Google tarafından 2000 yılında yayına alınan online reklamcılık hizmetidir . Bing Ads gibi, Google AdWords ile reklam veren kullanıcıların reklamları, aranan kelime ile ilişkilendirilerek; Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde ve en altında yer almaktadır. Google'ın gelirlerinin yaklaşık %90'nını reklam hizmeti oluşturmaktadır. Google, 2016 yılı Şubat ayında yaptığı güncelleme ile birlikte reklam alanlarını değiştirmiştir. Buna göre, arama sonuçlarında üst tarafta bulunan reklam veren sayısı 3'ten 4'e çıkarılmış, sağ sütunda yer alan reklamlar kaldırılarak sadece alışveriş reklamları yer almıştır. Arama sonuç sayfasının en alt kısmında ise 3 adet reklam alanı açılmış böylece toplamda anahtar kelime rekabetine bağlı olarak maksimum 7 adet reklam alanı belirlenmiştir. Google Adwords, uzun yıllardır kullanmış olduğu isminde yeniliğe giderek Google Ads ismi ile yayın hayatına devam ediyor. Yardım Merkezi, ürün arayüzü, fatura öğeleri ve çeşitli diğer alanlarda yeni ad ve logoyla birlikte yeni Google Ads markasını 24 Temmuz 2018’den itibaren reklam verenlere hizmet vermeye devam ediyor. Reklam hesabınıza erişmek için kullandığımız adwords.google.com URL’si artık ads.google.com olarak değiştirildi ve support.google.com/adwords adresindeki Yardım Merkezi support.google.com/google-ads adresine taşındı.


Google’da Reklam Vermek İçin 3 Neden”

  1. Google dünyanın en popüler arama motorudur ve reklamların yatırım getirisi(ROI) çok yüksektir. Google’ın araştırmalarına ve Google ekonomik etki raporuna göre, platformdaki reklam verenler, harcanan her 1 dolar için ortalama olarak 2 dolar yatırım geri dönüşü (ROI) alıyorlar.
  2. Google reklamları her tür işletme modeline ve hedefine uygun reklam seçeneklerine sahiptir. Google hileli tekniklerden ve diğer klasik reklam modellerinden oldukça uzaktır. İstersen profesyonel bir Google reklam ajansı senin adına reklamlarını yönetebilir. Google reklamlarının çeşitli özellikleri ile işine en uygun reklam modelini bulabilir ve hemen reklam vermek için harekete geçebilirsiniz.
  3. Google reklamları, az çalışma ile çok satış getirir. Tıklama başına yada bin gösterim başına reklamların gösterildikçe veya insanlar tıkladıkça ödeme yaparsın, buda sonuç olmadan para ödemeyeceğin anlamına gelir. Google reklamları ile bir kampanyaya başladığında satışlar anında gelebilir.

Google Ads Reklamları için 4 Basit Sebep

İnternetin bir numaralı medya haline geldiği çağımızda, Google Ads reklamı vermek için onlarca sebebiniz var; ama bunların en önemli dördü şu şekilde:

  1. Devir, internette pazarlama devri. İnsanlar artık internette araştırma yapmadan, ürün veya hizmet satın almıyor, bir marka veya firmaya güvenmiyorlar. Siz de internette öne çıkmalısınız.
  2. Bir ürünü satın almadan önce araştırırken, bir hizmet için hizmeti sunan tedarikçiyi bulmaya çalışırken ve bir şirket veya şahıs hakkında bilgi toplarken kullanıcılar öncelikle Google.com ve benzeri internet sitelerinden yararlanıyorlar.
  3. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, Türkiye’deki internet kullanıcılarının %95’i arama yaparken Google’ı tercih ediyor.
  4. İnternet sitenizi bir tür vitrin olarak kabul edecek olursanız, Google AdWords reklamları, bu vitrini müşterilerinize duyurmanın en hesaplı yolu olduğu gibi, broşür/el ilanı dağıtmaktan veya diğer mecralarda ilanlar vermekten de çok daha verimli.

Reklamınızı Google'da BUGÜN yayınlayın

ReklamYatırım ile çalışmaya başladığınızda firmanızda internet reklamlarınızı yöneten bir uzmanın çalıştığını hissedeceksiniz. Müşteri temsilcilerimiz, verdiğiniz hizmeti analiz ederek sizin pazarlama stratejinize uygun reklam çalışmaları yaparlar. Biz potansiyel müşteriler aksiyon alırken nasıl karar verdiklerini biliyoruz. Sizden aldığımız geri bildirimlerle ziyaret aldığınız anahtar kelimelerin analizini gerçekleştirir, reklam performansınızı arttırır ve düzenli raporlamalarla sizlere yeni çözümler sunarız.

Google Ads ile Diğer Reklam Tiplerinin Karşılaştırması

Yoğunlukla tercih edilen pazarlama yöntemlerinin özelliklerinin kısa bir karşılaştırmasını aşağıda bulabilirsiniz:

Google AdWordsBroşür / El İlanıGazete / Dergi / Radyo / TV Reklamı
Hazırlama maliyeti yoktur veya çok düşüktür.Basım ve dağıtım öncesi tasarım maliyeti vardır.Hazırlama maliyetleri yüksektir.
İlanlarınız internet sitenize ziyaretçi çekmediği sürece herhangi bir maliyet yoktur.İlanlarınız geri dönüş sağlamasa da basım ve dağıtım maliyetleri vardır.İlanlarınız geri dönüş sağlamasa da yayın maliyetleri vardır.
Reklamınızı internette sürekli hale getirmenin maliyeti oldukça düşüktür.Reklamınızı sürekli hale getirmenin maliyeti AdWords’e oranla daha yüksektir.Reklamınızı sürekli hale getirmenin maliyeti çok yüksektir.
Hem gösterim hem de tıklanma sayılarını eksiksiz ve hatasız bir şekilde bilirsiniz.Kaç kişiye dağıtıldığını bilebilirsiniz; ama kaç kişinin broşürünüzü okumadan çöpe attığını bilemezsiniz.Kaç kişiye ulaştığınızı asla bilemezsiniz. Reyting ve tiraj sadece maksimum erişim ihtimalini gösterir. Sizin ilanınızın görünme oranını veremez.
Hem reklam hem ürün performanslarınızı kolayca ölçebilirsiniz.Reklam ve ürün performanslarınızı sağlıklı ölçemezsiniz.Reklam ve ürün performanslarınızı sağlıklı ölçemezsiniz.
Bütçeniz sürprizlerden uzak ve tam bir denetim altındadır.Basım adedini önceden kestirmek ve değişken fiyatlara ayak uydurmak oldukça zordur.Değişken fiyatlara göre bütçenizi ayarlamanız oldukça zordur.
Başlamak çok kolaydır.Hazırlıklar zahmetlidir ve zaman alır.Başlamak oldukça zordur.
HEMEN BAŞVUR
Yukarı Zıpla!